Drevodomy

Zateplenie drevodomu

Izolácie drevostavieb od podlahy cez steny až po strop a strechu

Zateplenie drevodomu kvalitnou izoláciou je veľmi dôležitým krokom výstavby. Výberom vhodného materiálu a spoľahlivej aplikačnej firmy, môžete predísť problémom, ale hlavne ušetriť peniaze za vykurovanie a tiež dôležitý čas. Rýchly a kvalitný spôsob zateplenia drevostavieb je fúkanou izoláciou.

Fúkanou izoláciou sa v drevodomoch izolujú podlahy, steny, priečky, stropy aj strechy. Týmto typom izolovania získate vysoko kvalitné zateplenie za krátky čas v najlepšej cene.

Zateplenie drevodomu

Drevodom je stavba z prírodného materiálu. Takáto konštrukcia si priam vyžaduje rovnako prírodný materiál pre zateplenie ako je minerálna vlna, alebo drevovlákno. Vlastnosti týchto materiálov a drevostavby sú v symbióze.

Paropriepustnosť a vynikajúca odolnosť izolácie sú v drevostavbách priam vyžadujúce. Tým zabezpečíme, že celá stavba bude dýchať, neumožní vzniku plesní a rozmnožovaniu hmyzu, alebo iných škodcov v izolácii.

Zateplenie drevostavby fúkanou izoláciou

Postup zateplenia drevostavieb fúkanou izoláciou

Pre zateplenie drevostavieb fúkanou izoláciou sa materiál aplikuje do drevenej konštrukcie väčšinou z vnútornej strany stavby. Materiál vyplní dutiny medzi drevenými nosníkmi. V prípade ak vnútorné steny nie sú obité OSB doskami, na drevené nosníky sa pripevní špeciálna priesvitná parotesná fólia.

Pri aplikovaní izolácie sa vytvoria do fólie alebo OSB dosiek otvory cez ktoré sa nanáša pomocou hadice izolačný materiál. Tieto otvory sa následne zalepia špeciálnou páskou. V stenách a šikminách sa materiál pomocou tlaku z aplikačného prístroja dokonale utesní do seba a tým vytvorí konštantnú pevnú izolačnú vrstvu, ktorá časom nesadá a ostáva v rovnakom tvare.

Veľkou výhodou je čas aplikácie izolácie, ktorý je podstatne menší ako pri izolovaní panelmi. Izolačný materiál vytvára súvislú vrstvu po celej stavbe bez medzier a tepelných mostov. Izolácia zamedzí únikom tepla v zime a v lete vytvorí príjemnú klímu.

Pozrite si celé video kde je znázornené zateplenie drevostavby fúkanou minerálnou vlnou SUPAFIL LOFT od firmy KNAUF INSULATION

Výhody zateplenia drevodomu fúkanou izoláciou

  • Zateplenie prírodnými materiálmi
  • Izolačná vrstva bez medzier a tepelných mostov, ktorá vyplní všetky miesta
  • Rýchla realizácia bez zbytočného odpadu a neporiadku
  • Kvalitné tepelnoizolačné vlastnosti
  • Izolačné materiály sú paropriepustné, vaša stavba bude dýchať
  • Trvácnosť izolačného materiálu, rovnaká funkcia počas doby životnosti celej stavby
  • Odolnosť materiálu proti hmyzu, škodcom a hlodavcom
  • Vďaka akumulačným schopnostiam príjemná klíma v letnom období a teplo v zime
  • Nižšia počiatočná investícia a rýchla návratnosť vďaka vysokej úspore za vykurovanie
Pracovník

Prídeme - pomeriame - naceníme

Potrebujete zatepliť drevodom?

Neváhajte nás kontaktovať

Pre získanie nezáväznej cenovej ponuky, alebo dohodnutie obhliadky, alebo v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Prečítajte si výhody fúkanej izolácie, prečo zatepľovať a aký je postup pri zatepľovaní. Zistite tiež koľko stojí fúkaná izolácia.

Telefonický kontakt

Zavolajte nám. Sme vám k dispozícii.

0948331911

Emailový kontakt

Pošlite nám email. Do 24 hodín dostanete odpoveď.

info@izolacie-mlp.sk

Kontaktný formulár

Alebo využite náš kontaktný formulár nižšie.

Kontaktný formulár