O fúkanej izolácii

Kvalitná fúkaná izolácia domov a budov.

Fúkané izolácie robíme po celom Slovensku. Prečítajte si viac o fúkanej izolácii.

Fúkaná izolácia je ideálny spôsob zateplenia domov a budov. Je to druh izolácie, pri ktorej sa využíva iný spôsob zateplenia ako pri klasickej izolácii, kde sa vkladajú izolačné dosky, alebo rolky. Tu sa izolácia nanáša na požadované miesto fúkaním zo špeciálneho prístroja.

Azda najväčšou výhodou je to, že fúkané izolácie dokážu zatepliť priestor bez akýchkoľvek tepelných mostov a nanesú sa v súvislej rovnomernej vrstve, bez medzier a škár po celej izolovanej ploche. Týmto vám izolácia zabezpečí 100% nú odolnosť voči únikom tepla.

Fúkaná izolácia je rýchly spôsob zateplenia budov. Ušetrí množstvo času a námahy, nakoľko samotná izolácia klasického domu trvá len niekoľko hodín. Po ukončení izolovania neostáva žiadny odpad ani neporiadok, jedná sa o veľmi čistý spôsob izolácie.

Fúkaná izolácia

Aplikácia fúkanej izolácie

Fúkaná izolácia sa nanáša na miesto zo špeciálneho tlakového prístroja pomocou vzduchu a hadice. Tento spôsob umožňuje aplikovať izoláciu až do výšky 40 m na vzdialenosti až 100 m. Výhodou takéhoto spôsobu je to, že samotný materiál netreba vynášať na miesto aplikácie, pretože sa vkladá do prístroja ktorý je umiestnený v našom aute pred stavbou.

Ďalšou veľkou výhodou je to, že pre fúkanie izolácie nie je potrebný veľký pracovný priestor. Postačí nám malý otvor ku ploche, takže izolácia sa dá aplikovať aj v naozaj nedostupných priestoroch a ťažko prístupných miestach ako sú pultové strechy alebo strechy bytových domov. Rovnako je jednoduché izolovať v domoch s väzníkovým krovom, kde samotný strop je vytvorený zo sadrokartónu a tým je veľmi obmedzený pohyb po strope.

Fúkaná izolácia aplikácia
Fúkaná izolácia

Fúkaná izolácia - unikátne vlastnosti a výhody

TEPELNOIZOLAČNÁ

Má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a vysoký súčiniteľ tepelnej vodivosti.

PROTIPOŽIARNA

Izolácia je absolútne nehorľavá. Vysoká protipožiarna ochrana.

EKOLOGICKÁ

Všetky materiály sú ekologické, pri aplikácii nevzniká žiadny odpad.

PROTIHLUKOVÁ

Izolácia vytvára protihlukovú vrstvu, ktorá dokonale zabraňuje priechodu hluku.

TVAROVO STÁLA

Izolácia je tvarovo stála. Po aplikácii ostáva v rovnakej hrúbke a neklesá.

PAROPRIEPUSTNÁ

Prepúšťa všetku vlhkosť a tým zabraňuje jej koncentrácii v obytnom priestore, čo zabraňuje vzniku plesní.

ZDRAVOTNE NEZÁVADNÁ

Neobsahuje žiadne škodlivé prísady ako je azbest alebo formaldehyd. Je úplne zdraviu nezávadná.

TRVÁCNA

Životnosť izolácie a jej vlastností je prakticky stála. Vydrží funkčná tak dlho ako samotná stavba.

ODOLNÁ

Je odolná vodči škodcom a parazitom. Nezdržiava mikróby, parazity a odoláva aj hlodavcom.

APLIKÁCIA

Aplikovanie je rýchle a nenáročné na pracovný priestor. Izolovanie je možné aj v nedostupných priestoroch.

VYUŽITIE

Vďaka všestrannému využitiu je vhodná pre všetky typy stavebných konštrukcií.

CENA

Výhodou fúkanej izolácie je aj výborná cena, ktorá sa vám rýchlo vráti späť na ušetrených energiách.

Druhy fúkanej izolácie

Izolačných materiálov pre fúkanú izoláciu je niekoľko druhov. Každý materiál je viac-menej vhodný pre izoláciu všetkých typov stavebných konštrukcií, líšia sa hlavne v tom z čoho sú vyrobené, samozrejme majú aj iné vlastnosti a rozdielom je aj ich cena.

Pri obhliadke stavby sa snažíme našim zákazníkom odporučiť správny materiál podľa konkrétnych požiadaviek a podľa izolovaného priestoru.

Minerálna izolácia

100% prírodný materiál z minerálneho vlákna.

Fúkaná minerálna izolácia je azda najčastejšie používaným materiálom pre fúkanú izoláciu nie len u nás ale aj vo svete. Svoju obľubu si získala hlavne preto, že je to 100% prírodný materiál, do ktorého sa nepridávajú žiadne chemické prímesi. Ďalšou veľkou výhodou je, že je to nenasiakavý materiál takže ostáva tvarovo stály a zachováva si rovnaké izolačné vlastnosti počas desiatok rokov. Okrem toho má vynikajúce tepelné aj zvukové izolačné vlastnosti. Zistite viac o tomto materiály fúkaná izolácia minerálna vlna.

Fúkana izolácia supafil loft

Drevovlákno

Fúkaná izolácia z prírodného dreva

Ďalším vynikajúcim materiálom ktorý sa na trhu fúkaných izolácií objavuje čoraz častejšie je fúkané drevovlákno. Izolačný materiál na báze čistých drevených vlákien z borovicového dreva ktoré v sebe ukrývajú všetky prednosti prírodného dreva. Prednosti tohto materiálu sú vysoká akumulácia tepla, vytvára optimálnu mikroklímu v obytnom priestore.

Drevovlákno STEICO ZEL

Celulóza

Fúkaná izolácia z recyklovaného papiera

Fúkaná celulóza je prvý materiál na trhu používaný pre fúkanú izoláciu. Vyrába sa z recyklovaného novinového papiera ktorý sa špeciálnou metódou rozdelí na vlákna a zmieša sa s ďalšími prísadami. Tie zabezpečia aby bol materiál odolný voči ohňu, plesniam a škodcom. Fúkaná izolácia celulóza dokáže výborne akumulovať teplo, vytvorí skvelú protipožiarnu ochranu a izoluje aj pred hlukom. Výhodou je nižšia cena, ale na druhej strane nevýhodou zase vyššia spotreba materiálu pre dosiahnutie požadovaného tepelného odporu oproti iným materiálom.

Celulóza STEICO FLOC

Vhodné stavby

Fúkanou izoláciou zatepľujeme tieto typy stavieb

  • novostavby
  • staršie domy
  • drevodomy
  • bytové domy
  • penzióny, hotely
  • priemyselné budovy
  • poľnohospodárske budovy
  • budovy štátnej správy
  • obchodné centrá

Vhodné konštrukcie

Zateplenie fúkanou izoláciou je vhodné takmer pre všetky typy stavebných konštrukcií buď na voľné plochy, alebo do dutín a šikmín.

Je to ideálny spôsob zateplenia či už pre strop, strechu, podlahu, alebo steny a priečky.

Zatepľujú sa novostavby, hlavne domy typu bungalov s väzníkovou konštrukciou, keramickým, alebo sadrokartónovým  stropom. Staršie domy s pultovou strechou, dvojplášťovou strechou, klenbovou strechou a tiež je veľmi vhodná pre zateplenie podkrovia s trámovým stropom s dutinou.

Viac o stavebných konštrukciách

Prídeme - pomeriame - naceníme

Potrebujete zatepliť Vašu stavbu?

Neváhajte nás kontaktovať

Pre získanie nezáväznej cenovej ponuky, alebo dohodnutie obhliadky, alebo v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Prečítajte si výhody fúkanej izolácie, prečo zatepľovať a aký je postup pri zatepľovaní. Zistite tiež koľko stojí fúkaná izolácia.

Telefonický kontakt

Zavolajte nám. Sme vám k dispozícii.

0948331911

Emailový kontakt

Pošlite nám email. Do 24 hodín dostanete odpoveď.

info@izolacie-mlp.sk

Kontaktný formulár

Alebo využite náš kontaktný formulár nižšie.

Kontaktný formulár