Minerálna vlna

Minerálna vlna

Fúkaná minerálna izolácia SUPAFIL LOFT od firmy KNAUF INSULATION

Fúkaná minerálna izolácia SUPAFIL LOFT je prírodný druh fúkanej izolácie na báze jemných sklenených vlákien.

Tento unikátny materiál vyrába spoločnosť KNAUF INSULATION zo skla a kremničitého piesku bez pridania akýchkoľvek chemických prímesí. Jedná sa o úplne čisté jemné panenské vlákna bez chemického spojiva.

Fúkaná minerálna izolácia SUPAFIL LOFT je 100% ekologický a zdravotne nezávadný izolačný materiál s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Fúkaná minerálna izolácia
Fúkaná minerálna izolácia SUPAFIL LOFT - jej unikátne vlastnosti
 • fúkaná minerálna izolácia je 100% prírodný materiál bez pridania chemických látok
 • je nehorľavý spadá do triedy najvyššieho stupňa protipožiarnej ochrany - A1
 • vynikajúco izoluje teplo - excelentný súčiniteľ tepelnej vodivosti λD = 0,034 až 0,045 W/mK
 • je paropriepustný a tým umožňuje vašej stavbe dýchať
 • vďaka hydrofobizácii je nenasiakavý, dokonalo prepúšťa vodnú paru
 • neumožní vzniku vlhkosti a plesní a tiež hrdzaveniu kovových konštrukcií
 • je ľahký preto nezaťažuje konštrukciu vlastnou váhou
 • vhodný pre nízkoenergetické a pasívne domy
 • výhodná cena a rýchla návratnosť investície
 • rýchla a čistá aplikácia bez žiadneho odpadu, platíte len za použitý materiál
 • dostane sa úplne všade, dokonalo vyplní problémové a ťažko dostupné miesta
 • vytvára dokonalú súvislú izolačnú vrstvu bez akýchkoľvek medzier, špár a tepelných mostov
 • SUPAFIL je odolný voči škodcom, hlodavcom a hmyzu
Fúkaná minerálna vlna

Výhodná cena fúkanej minerálnej izolácie

Oproti podobným materiálom je cena za jeden kilogram SUPAFIL LOFT síce o trošku vyššia, ale samotná spotreba je niekoľkokrát nižšia. Takže výsledná cena za izolovanie môže byť rovnaká alebo dokonca nižšia ako u ostatných materiáloch.

Napríklad pri nanesení izolácie SUPAFIL na voľnú plochu o hrúbke 20 – 25 cm pre dosiahnutie tepelného odporu R = 5 m2K/W je spotreba  3,6 KG/m2. Pri ostatným materiáloch je spotreba nasledovná:

Izolácia SUPAFIL LOFT – 2,5 až 3,6 kg/m2

Čadičová izolácia –  8,0 až 9,3 kg/m2

Celulózová izolácia – 9,7 až 13,5 kg/m2

Pri iných materiáloch je teda omnoho vyššia spotreba ako pri fúkanej minerálnej vlne SUPAFIL pre dosiahnutie rovnakého tepelného odporu.

To prináša výhodu v tom, že celková váha použitého materiálu je nižšia a tým menej zaťažuje stropnú konštrukciu. (to je výhodou hlavne pri sadrokartónových stropoch a väzníkových krovoch)

Prečítajte si aká je cena fúkanej minerálnej izolácie

Fúkaná izolácia supafil
Fúkaná minerálna izolácia supafil

Vhodné stavby pre zateplenie fúkanou minerálnou izoláciou SUPAFIL LOFT

Výborné izolačné vlastnosti s vysokým tepelným odporom R ( m2K/W) zabezpečia maximálnu elimináciu tepelných strát. Tepelnoizolačné vlastnosti materiálu SUPAFIL spĺňajú normy pre nízkoenergetické pasívne domy.

Najúčinnejší a najjednoduchší spôsob izolácie v jednopodlažných domoch s väzníkovou konštrukciou. Izolácia dokonale vyplní priestor okolo väzníkov a tiež nedostupné, alebo ťažko prístupné miesta. Zaizoluje elektroinštalácie, vzduchové rozvody a podobne.

Prečítajte si tiež izolácia väzníkového krovu

Pre staršie domy s povalou ktoré majú trámový strop je to jediný spôsob kvalitnej izolácie. Nie je nutné vypratanie povaly, vyžaduje sa len minimálny zásah. Dokonalo zateplí priestor v dutine na všetkých miestach.

V domoch ktoré nemajú v strope dutinu sa aplikuje izolácia priamo na podlahu povaly. V prípade ak je nutné zachovanie pochôdznej povaly, vytvorí sa drevený rošt do ktorého sa nanesie izolácia a následne sa položí podlahový záklop z klasických, alebo OSB dosiek.

Zistite viac v článku izolácia povaly

Pre domy s dvojplášťovou pultovou strechou je izolácia minerálnou vlnou SUPAFIL ideálny spôsob zateplenia. V týchto typoch striech je veľmi málo priestoru pre aplikovanie izolácie, preto je fúkaná izolácia jediný možný spôsob kvalitného zateplenia. Dokonale vyplní vzduchovú medzeru medzi strechou a stropom.

Viac v článku zateplenie pultovej strechy

Izolácia SUPAFIL je absolútne prírodná a ekologická. Drevodomy si priam vyžadujú prírodný typ izolácie aby sa zachovala ich podstata.

Vlastnosti ako nenasiakavosť a paropriepustnosť sú pri drevených konštrukciách priam nevyhnutné. Izolácia ktorá zadržuje paru, je absolútne nevhodná.

S izoláciou SUPAFIL bude drevodom dýchať, nebudú vznikať plesne, v izolácii sa nebude zdržiavať žiaden hmyz, alebo iný škodcovia. Okrem toho zabezpečí dokonalú tepelnú a zvukovú izoláciu.

SUPAFILOM zateplíme komplet celý drevodom, od podláh cez steny a priečky až po stropy, podkrovie a šikmé strechy.

Viac v článku zateplenie drevodomu

Rýchle, efektívne a lacné zateplenie bytových domov. Vysoké úspory vykurovania, nízka počiatočná investícia aj vďaka nášmu zľavovému programu pre bytové spoločenstvá.

Zistite viac v článku zateplenie bytového domu

Fúkanú izoláciu nanášame na podbitie, ktoré môže byť z rôznych materiálov. Veľkou výhodou zateplenia takýchto budov je hlavne vysoká úspora energií za vykurovanie a tiež rýchla návratnosť investície.

SUPAFIL LOFT

Fúkaná minerálna izolácia ktorej je ťažké konkurovať

Fúkaná minerálna vlna SUPAFIL LOFT je jednoznačne najviac odporúčaným materiálom. V pomere cena a výkon je absolútnou špičkou na trhu. Izoláciou domu alebo inej stavby SUPAFILOM získate skutočne vynikajúce izolačné vlastnosti ktoré sú umocnené skvelou cenou a ďalšími unikátnymi výhodami ktoré tento materiál ponúka.

„Supafil je vhodný ako pre zateplenie stropov a povál starších domov, pri ktorých chcú majitelia rýchlo a lacno začať šetriť náklady na vykurovanie, tak aj pre moderné pasívne domy a drevostavby. Pri porovnaní jeho vlastností a hlavne vplyvu na zdravé prostredie v dome je vidieť, že na trh prinášame fúkanú izoláciu, ktorej bude veľmi ťažké konkurovať“

hovorí Martin Pokrivčák – aplikačný manažér KNAUF INSULATION