Cena

Cena fúkanej izolácie?

Na konci článku je uvedená približná cena fúkanej izolácie.

Cena fúkanej izolácie zavisí od viacerých faktorov. Konečné ceny pre fúkanú izoláciu sa u nás pohybujú v závislosti od aktuálneho cenníka výrobcov a našich aktuálnych akciách a zľavách. Pre získanie presnej cenovej ponuky nám stačí zavolať, alebo poslať online žiadosť o cenovú ponuku.

Pre výpočet cenovej ponuky je potrebné vedieť rozmer zatepľovanej plochy v metroch štvorcových a hrúbku izolácie ktorá bude aplikovaná a tiež typ materiálu.

Orientačnú cenu fúkanej izolácie nájdete nižšie na konci tohto článku.

Cena

Konečnú cenu najviac ovplyvní požadovaná hrúbka izolácie

Vo všeobecnosti platí čím väčšia hrúbka izolácie tým sú tepelnoizolačné vlastnosti lepšie.

Pri zatepľovaní rovných plôch napríklad pri väzníkových krovoch, alebo betónových stropoch v pultových strechách, či sadrokartónových stropoch je ideálna hrúbka izolačného materiálu okolo 40 cm. Samozrejme môže byť aj menšia, ale v tom prípade budú izolačné vlastnosti trochu nižšie.

Pri zatepľovaní dutín napríklad v trámových stropoch, alebo stenách a priečkach, či šikmých stropoch je dutina vopred daná. Ideálna hrúbka dutiny pre dosiahnutie dostatočných izolačných vlastností je 15 až 20 cm. Pri zatepľovaní dutín sa izolačný materiál nahustí do seba a tým pádom dosahuje lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako pri aplikácii na rovnú plochu. To znamená, že tenšia vrstva materiálu v dutine, ale z väčšou hustotou dosahuje rovnaké izolačné vlastnosti ako hrubšia vrstva s nižšou hustotou na rovnej ploche.

Cena fúkanej izolácie závisí tiež od objemovej hmotnosti materiálov

Veľmi dôležité je to, že každý materiál sa nanáša v rozdielnych objemových hmotnostiach, ktoré sú dané výrobcom. Pre dosiahnutie rovnakých tepelnoizolačných vlastností sa napríklad minerálna vlna SUPAFIL aplikuje v menších objemových hmotnostiach ako drevovlákno či celulóza. Avšak aj keď sú objemové hmotnosti dosť rozdielne, v celkovej cene až také veľké  rozdiely nie sú. Ako príklad uvádzame aplikáciu na rovnú plochu a objemové hmotnosti materiálov.

  • Minerálna vlna – 15,6 kg/m3
  • Drevovlákno – 32 kg/m3
  • Celulóza – 28 kg/m3

Ďalším podstatným faktorom je rozdiel objemovej hmotnosti pri aplikácii na rovnú plochu alebo do dutiny, či už vertikálnej, šikmej, alebo horizontálnej. V dutinách sú objemové hmotnosti väčšie ako na rovných plochách. Je to spôsobené tým, že materiál sa pri fúkaní do dutiny nahustí do seba. Objemové hmotnosti v dutinách sú tiež rozdielne v šikmej streche, v stene, alebo v podlahe.

Orientačné ceny fúkanej izolácie

Finálna cena fúkanej izolácie teda závisí hlavne od typu zatepľovanej konštrukcie, rozmeru plochy, typu materiálu a požadovanej hrúbky izolácie. Konečná cena je tiež závislá od aktuálnych cenníkov výrobcov a od našich aktuálnych akcií a zliav.

Veľmi orientačne môžeme uviesť, že ceny za zateplenie bežného domu o rozmere zatepľovanej plochy zhruba 100m2 a v závislosti od vyššie uvedených faktorov sa pohybuje v tejto cenovej hladine.

  • Rovná plocha – 1500 – 2000€
  • Rovná dutina – 800 – 1500€

Prosíme vás aby ste brali na vedomie, že sa naozaj jedná len o veľmi orientačné ceny. Skutočné ceny môžu byť nižšie alebo vyššie.

Kontaktujte nás pre získanie cenovej ponuky pre vašu stavbu.

Ponuku vám zašleme do 24 hodín.

Neváhajte nás kontaktovať

Do 24 hodín od kontaktu vám pošleme predbežnú cenovú ponuku. Túto ponuku vám následne potvrdíme pri bezplatnej obhliadke, alebo v deň aplikácie, keď sami zameriame zatepľovanú plochu.

Samozrejme, ak budú vami poskytnuté údaje zhodné s našim výmerom, cena z predbežnej cenovej ponuky bude nezmenená.

Telefonický kontakt

Zavolajte nám. Sme vám k dispozícii.

0948331911

Emailový kontakt

Pošlite nám email. Do 24 hodín dostanete odpoveď.

info@izolacie-mlp.sk

Kontaktný formulár

Alebo využite náš kontaktný formulár nižšie.

Kontaktný formulár