FAQ

Často kladené otázky

Odpovede na otázky ktoré vás môžu zaujímať

Prečítajte si základné otázky a stručné odpovede k nim ohľadom fúkaných izolácií. Ak máte inú otázku, na ktorú ste neašli odpoveď kontaktujte nás. Časté otázky našich zákazníkov sem postupne pridávame.

Tiež si pozrite videá kde uvidíte ako prebieha aplikácia fúkanej izolácie.

Naša firma Izolácie MLP sa zaoberá výhradne aplikáciou fúkanej izolácie.

Fúkaná izolácia je spôsob zateplenie bytových, nebytových a priemyselných budov. Je to rýchly a kvalitný spôsob zateplenia. Oproti klasickej izolácii sa fúkaná izolácia nanáša na požadované miesto fúkaním zo špeciálneho prístroja.

Viac informácii nájdete v článku fúkaná izolácia.

Fúkaná izolácia je vhodná pre všetky stavby. Hlavne pre zateplenie rodinného domu či už novostavby, alebo pre staršie rodinné domy. Je rovnako veľmi vhodná pre zateplenie budov štátnej správy ako napríklad školy, divadlá, mestké úrady a podobne. Využíva sa tiež pre izoláciu priemyselných a poľnohospodárskych budov, hotelov, penziónov. Fúkaná izolácia je tiež ideálne riešenie pre zateplenie drevodomu.

Pre niektoré konštrukcie je to jediný účinnýá spôsob zateplenia napríklad pre domy s väzníkovým krovom, pultovov strechou, povaly s trámovým stropom, pre sadrokartónové či betónové a keramické stropy. Je veľmi vhodná pre izoláciu drevodomov od podlahy, cez steny až po strop a strechu.

Zistite viac o zatepľovaných konštrukciách.

V našom portfóliu nájdete cetrifikované prírodné materiály, ktoré sú najviac obľúbené pre zateplenie fúkanou izoláciou. Sú to minerálna vlna, drevovlákno a celulóza.

Pojem prírodné materiály znamená, že každný z materiálou v našom porfóliu sa vyrába z prírodných surovín. Do niektorých sa pridávajú zdravotne nezávadné chemické prostriedky, aby bola dosiahnutá nehorľavosť a odolnosť. Do materiálu minerálna vlna SUPAFIL LOFT sa nepridávajú žiadné chemické prostriedky. Jedná sa o 100% prírodný materiál.

Minerálna vlna je materiál bez pridania akýchkoľvek chemických látok jedná sa o 100% úprírodný materiál, ktorý sa vyrába zo skla a kremničitého piesku.

Zistite viac o fúkaná minerálna vlna

Drevovlákno je špičkový materiál pre fúkané izolácie vyrábaný z vlákien borovicového dreva. Ukrýva v sebe všetky prvodtriedne vlastnosti prírodného dreva.

Vias o materiály fúkané drevovlákno

Celulóza sa vyrába z recyklovaného novinového papiera. Papier sa vyrába z dreva a preto sa tiež jedná o prírodný materiál. Celulóza je najstarší a časom overený izolačný materiál ktorý sa vyrábal už v 80 tich rokoch 20. storočia

Viac o fúkaná celulóza

Fúkaná izolácia prináša celú radu výhod. Najhlavnejšie výhody sú rýchlosť a nenáročnosť aplikácie, vinikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.

Veľkou výhodou je tiež to že fúkaná izolácia sa dostane úplne všade aj na ťažko dostupné miesta, takže vyplní celý zatepľovaý priestor súvislou izolačnou vrstvou bez tepelných mostov. Veľkou výhodou je tiež nižšia cena oproti klasickej izolácii a rýchla návratnosť investície.

Doba návratnosti investície do fúkanej izolácie je okolo 3 roky. Ďalšie roky môžete počítať s úsporov výdavkov za vykurovanie najmenej o 30%

Prečítajte si viac v článku prečo zatepľovať.

Vo všeobecnosti platí že čím vyšia hrúbka materiálu tým sú izolačné vlastnosti lepšie.

Na voľnú plochu je ideálna hrúbka okolo 40 cm. Pre aplikáciu do dutín je ideálne 15 – 20 cm

Vo vačšine prípadoch nie sú pred samotným zateplením požadované žiadne zásahy v konštrukcii. Niekedy sú nutné malé úpravy.

Samotná aplikácia prebieha niekoľko hodín. Všetko potrebné je umiestnené v našom aute pred stavbou. Potrebujeme len elektrickú prípojku na 220V alebo 380 V. Izolačný materiál sa vkladá do špeciálneho prístroja ktorý ho poháňa vzduchom na požadované miesto. Na miesto aplikácie je nutné dopraviť len hadicu s našim pracovníkom. Po aplikácii nevzniká žiadny neporiadok ani odpad. Samotné zateplnei neobmedzuje fungovanie na stavbe alebo v budove. Aplikácia je rýchla a čistá. Klasický dom je zateplený v priebehu niekoľkých hodín.

Viac informácií nájdete v článku postup zateplenia

Samotná aplikácia fúkanej izolácie je rýchla. Bežný rodinný dom je zateplený v rpibehu niekoľkých hodín.

Pri nákupe klasickej izolcáie v podobe izolačných roliek je nutné počítať minimálne s 10 – 15% rezervou takže materiál sa nakupuje vo vačších množstvách (m2) ako je zatepľovaná plocha. Pri tejto izolácii je nutné počítať s dovozom, uskladnením a tiež vynášaním na miesto aplikácie. Pri vkladaní izolačných dosiek sú nutné dorezy, takže vzniká množstvo odpadu, za ktorý zaplatíte.

Pri spojoch medzi izolačnými doskami sa nedá zabrániť vzniku medzerám a tým pádom vzniku tepelných mostov, cez ktoré uniká teplo. Pri lacných materiáloch alebo nesprávnej aplikácii sa do izolácie dostáva vlhkosť ktorá ostáva v izolácii a prináša veľa problémov, ako napríklad vlhnutie v priestorocha alebo vzniku plesí. Rovnako sa stráca funkčnosť izolácie.

V strešných konštrukciách býva často veľmi náročný prístup. Z toho dôvodu je veľmi náročné položenie izolačných dosiek, v niektorých prípadoch je to nemožné. Rovanko napríklad pri izolácii povali je nutné vypratanie celého priestoru.

Pri fúkanej izolácii platíte len za spotrebovaný materiál, nevzniká žiadny odpad za ktorý je nutné zaplatiť. Nie je potrebné skladovanie materiálu ani vynáška na miesto aplikácie.

Fúkaná izolácia vytvára súvyslú izolačnú vrstvu po celej zatepľovanej ploche. Dokonalo vyplní všetky aj ťažko prístupné alebo problematické miesta. Nevznikajúp žiadne medzery ani tepelné mosty.

Izolácie je absolútne paropriepustná, dokonalo prepúšťa vodnú paru, ktorá sa v izolácii neudržuje. Materiál nesadá a ostáva rovnako funkčný počas celej životnosti stavby.

Fúkanáí izolácia jenenáročná na aplikáciu. Postačí malý otvor cez ktorý sa vsunie hadica na miesto zateplenia a prístroj nafúka súvyslú izolačnú vrstvu po celej ploche.

V poslednom rade je fúkaná izolácia lacnejšia ako zateplenie klasickou izoláciou.

Fúkaná izolácia ostáva trvácna a funkčná počas celej doby životnosti stavby. Minimálna životnosť materiálu so zachovaním všetkých vlastností je 50 rokov.

Predbežnú cenu izolácie vám obratom vypočítame hneď ako nás o to požiadate či už telefonicky, emailom, alebo cez kontaktný formulár, na základe vami poskytnutých údajov.

Túto cenu vám potvrdíme po obhliadke zatepľovaných priestorov, keď ich zameria náš pracovník. Môže sa líšiť vtedy, ak vami poskytnutá výmera bude iná ako výmera našim pracovníkom.

Cena sa líši podľa typu izolácie, typu stavebnej konštrukcie a hrúbky materiálu. Rovnako je ovlyvnená aktuálnym cenníkom výrobcov a našími aktuálnymi zľavami a akciami.

Neváhajte nás kontaktovať pre získanie cenovej ponuky.

Prečízajte si viac v článku cena fúkanej izolácie

Samozrejme, záruka platí pre každý izolačný materiál minimálne 2 roky.

Aplikáciu izolácií vykonávame po celom Slovensku.

Obhliadky stavieb vykonávame zdarma v regiónoch, ktoré nájdete na stránke kde pôsobíme.

Ak ste z iného regiónu na obhliadke sa dohodneme individuálne. Ak nie je vykonaná obhliadka stavby pošleme vám cenovú ponuku na základe vami poskytnutých informácií.

Táto cenová ponuka je však len orientačná a môže sa trochu líšiť. Konečnú cenu budeme vedieť presne potvrdiť na mieste stavby, keď si sami zameriame plochu zateplenia. Ak bude výmera zhodná s tou ktorú nám poskytnete cena aplikácie bude rovnaká ako v cenovej ponuke.

Kvalitná izolácia

Fúkanou izoláciu získate kvalitné zateplenie vašej budovy. Prináša celú radu unikátnych vlastností.

Odborná aplikácia

Naša firma vám poskytne odbornú certifikovanú aplikáciu so zárukov na prácu aj materiál.

Výhodná cena

Pre zateplenie fúkanou izoláciou získate výhodné ceny s rýchlou návratnosťou investície.

Ak máte inú otázku neváhajte nás kontaktovať