Zateplenie väzníkového krovu

Izolácia väzníkového krovu fúkanou izoláciou

Izolácia väzníkového krovu fúkanou izoláciou je ideálne riešenie zateplenia.

Väzníková konštrukcia krovu je veľmi členitá a pohyb po nej nie je jednoduchý. Aplikácia fúkanej izolácie je pomerne jednoduchá a nenáročná na pohyb. Pracovník sa pohybude po vazníkoch s hadicou z ktorej sa fúka izolačná vrstva.

Fúkaná izolácia sa dostane úplne všade. Dokonalo zaizoluje komplikovaný priestor okolo väzníkov, pričom nevznikajú žiadne teplené mosty.

Fúkaná izolácia zabezpečí kvalitnú izolačnú vrstvu bez medrzier. Má najvyšiu protipožiarnu ochranu A1, je odolná voči hlodavcom a neumožnuje vzniku vlhkosti a plesní.

Izolácia väzníkového krovu
Referencia izolácie väzníkového krovu Moštenica 2

Výhoda oproti klasickej izolácii

Izolácia väzníkového krovu klasickou sendvičovou izoláciou je veľmi náročná na prácu aj čas. Konštrukcia je členitá a veľmi ťažko pochôdzna. To komplikuje ukladanie sendvičových panelov na strop. Fúkanou izoláciou kvalitne zateplíme väzníkový krov za jeden deň. Tým sa šetrí čas potrebný na prácu a s ním aj celková investícia.

Pri rolovanej izolácii vzniká vysoké riziko nekvalitného uloženia, vytváraniu medzier medzi izolačnými panelmi. Tým sa vytvárajú tepelné mosty cez ktoré uniká energia. Fúkaná izolácia sa dostane úplne všade a dokonale vyplní všetky aj komplikované miesta.

Pri klasickej izolácii vzniká veľa odpadu okolo 20 až 30% kvôli dorezom. Tento odpad samozrejme stojí peniaze. Pri fúkanej izolácii nevzniká žiaden odpad. Zaplatíte len za materiál ktorý sa spotreboval.

Zateplenie stropu s väzníkovým krovom je fúkaná izolácia dobré, jednoduché, a kvalitné riešenie.

Vytvára súvislú izolačnú vrstvu, ktorá sa dostane na všetky miesta. Dokonale zateplí nosný rošt a priestor okolo väzníkov. Zaizoluje káble, elektroinštalácie, vzduchotechniku. Nevznikajú žiadne medzery a tepelné mosty.

Izolačný materiál je odolný voči plesniam, škodcom a je nehorľavý. Má paropriepustnú schopnosť takže vytvára optimálnu klímu. Izolačná vrstva sa aplikuje podľa požadovanej hrúbky, ideálne je to 40 – 50 cm.

Postup izolácie väzníkového krovu

Ako sa izoluje väzníkový krov

Materiál sa nanáša pomocou špeciálneho stroja ktorý je umiestnený v našom vozidle pred stavbou.

Je poháňaný vzduchom cez hadicu na požadované miesto. Dosah hadice je až 100 m a do 40 m výšky. Všetok materiál sa vkladá priamo do stroja v  aute, takže nie je  potrebné vynesenie materiálu.

Samotné fúkanie prebieha z podkrovných priestorov, prípadne zo spodu. Prístup hadice a do podkrovia skonzultujete s technikom pri obhliadke.

Výhody získané zateplením väzníkového krovu fúkanou izoláciou

  • súvislá izolačná vrstva bez medzier po celej vrstve stropu
  • výborné tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti
  • paropriepustnosť izolačného materiálu
  • odolný materiál ktorý nesadá, nenasiakne a odoláva plesniam, hlodavcom a hmyzu
  • najvyššia protipožiarna ochrana A1
  • veľmi jednoduchá a rýchla aplikácia bez obmedzenia na stavbe
  • výhodná cena s rýchlou návratnosťou
  • vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy
Fúkaná izolácia aplikácia

Prídeme - pomeriame - naceníme

Potrebujete zatepliť väzníkový krov?

Neváhajte nás kontaktovať

Pre získanie nezáväznej cenovej ponuky, alebo dohodnutie obhliadky, alebo v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Prečítajte si výhody fúkanej izolácie, prečo zatepľovať a aký je postup pri zatepľovaní. Zistite tiež koľko stojí fúkaná izolácia.

Telefonický kontakt

Zavolajte nám. Sme vám k dispozícii.

0948331911

Emailový kontakt

Pošlite nám email. Do 24 hodín dostanete odpoveď.

info@izolacie-mlp.sk

Kontaktný formulár

Alebo využite náš kontaktný formulár nižšie.

Kontaktný formulár