Steico

STEICO

Izolácie Steico z čistých drevených vlákien a celulózy

Izolácie STEICO – Skupina pre ekologické stavebné výrobky, vodca v oblasti výrobkov izolácie z drevených vlákien a celulózy.

Úspešný príbeh STEICO sa začal v roku 1986 založením spoločnosti Steinmann & Co. GmbH. Od svojho skromného začiatku ako malého dovozcu dreva sa STEICO v priebehu rokov vyvinula a stala sa popredným výrobcom izolačných materiálov z drevených vlákien.

Steico logo

Skupina STEICO je svetovým lídrom vo výrobe a predaji izolačných materiálov z drevených vlákien a zamestnáva okolo 1700 ľudí. Ústredie spoločnosti STEICO sa nachádza vo Feldkirchene pri Mníchove, kde riadi skupinu, obchod, technické poradenstvo, výskum a vývoj. Výroba prebieha na troch európskych miestach – Czarnków (Poľsko), Czarna Woda (Poľsko) a Casteljaloux (Francúzsko). Skupina STEICO má tiež dve obchodné zastúpenia vo Francúzsku (Brumath) a vo Veľkej Británii (Caddington).

Štruktúra je veľmi štíhla, flexibilná a efektívna. Takto je zaistený optimálny zákaznícky servis a rýchla doba odozvy.

Skupina STEICO je známa predovšetkým svojimi ekologickými izolačnými materiálmi z drevených vlákien. Okrem toho ponúkajú konopné izolácie, trámy (stavebné výrobky) a drevovláknité dosky. Distribúcia vrstveného reziva ďalej dopĺňa sortiment a ponúka bezkonkurenčnú kombináciu produktov. Výrobky sa vyrábajú v moderných zariadeniach s využitím vyspelých technológií kombinovaných s desaťročiami know-how, ktoré ponúkajú nové možnosti výroby inovatívnych, ekologických a ekonomických stavebných materiálov.

Všetky výrobky vyrábané spoločnosťou STEICO sú certifikované pod záštitou FSC (Forest Stewardship Council), aby sme zaručili náš záväzok vyrábať ekologické výrobky.

Výrobky STEICO sa vyrábajú v moderných, plne automatizovaných výrobných procesoch, ktoré spĺňajú požiadavky európskych noriem a stavebných predpisov. Nezávislé testovanie treťou stranou zaisťuje prísnu zhodu výrobkov s príslušnými stavebnými povoleniami. Všetky naše závody fungujú v rámci certifikovaného systému riadenia kvality podľa normy ISO 9001: 2008, ktorý zaručuje trvalo vysokú kvalitu výrobkov počas výroby.

Pre aplikáciu fúkaných izolácií vyrába firma STEICO špičkovú drevovláknitú fúkanú izoláciu SEICO ZEL s celou radou unikátnych vlastností a celulózovú izoláciu STEICO FLOC bez pridania soli ako spojiva. Oba materiály sú výnimočné vďaka technológii výroby, ktorá je ekologická ale aj vďaka svojim tepelnoizolačným vlastnostiam, ktoré sú doplnené o ďalšie vynikajúce vlastnosti.